Ga direct naar de inhoud (Access Key S)
VDAB
Algemene links
  • Home
  • Over VDAB
  • Werklinks
  • FAQ
  • Contact
  • Sitemap
  • Meld je aan
Rubrieken van de VDAB website
  • Jobs
  • Opleidingen
  • Begeleiding en oriëntatie
  • Nieuws
  • Mijn loopbaan
  • Partners
  • Werkgevers
  • Agenda
  • Cijfers
  • Magezine
  • Blogs
  • Persinfo
Pagina spoor
  • Home
  • Nieuws
  • Magezine
  • Archief
  • Maart 2000

VDAB nu ook aan huis

De informatie in dit artikel is mogelijk verouderd.

VDAB aan huisVorige maand startte de VDAB met het project huisbezoeken. Werkzoekenden die niet reageren op acties van de VDAB kunnen voortaan thuis opgezocht worden. De bedoeling is de drempel tot de VDAB-diensten voor deze groep van werkzoekenden te verlagen.

Het gebeurt wel vaker dat werkzoekenden niet reageren op uitnodigingen van de VDAB voor jobinterviews, opleidingsgesprekken, enz. Een vaak gehoorde reden is dat de drempel naar de VDAB voor deze groep van werkzoekenden te hoog ligt. De VDAB wil dit oplossen door die mensen thuis op te zoeken en zo zijn diensten toegankelijker te maken.

Tijdens het huisbezoek licht een consulent de dienstverlening van de VDAB toe en zoekt hij samen met de werkzoekende naar de voor hem beste service. Dat kan een opleiding zijn, een sollicitatietraining of een screening bij de trajectbegeleiding. Voor deze dienstverlening zal de werkzoekende wel zelf naar het plaatselijke VDAB-kantoor moeten gaan. De huisbezoeken vervangen dus niet de klassieke VDAB-werking. Ze vormen wel een aanvulling voor moeilijk bereikbare werkzoekenden.

De VDAB zal het project na 3 maanden evalueren en eventueel bijsturen. Na 6 maanden wordt een mogelijke integratie in het totale VDAB-dienstenpakket nagegaan.

Bookmark and Share

Magezine

nr.1 | maart 2000
  • Archief
  • Abonneer je gratis
  • Contact redactie

Inhoud:

  • VDAB nu ook aan huis
    Vorige maand startte de VDAB met het project huisbezoeken.
  • Wat verdient een IT'er?
    Lees de resultaten van een INSEA-onderzoek naar de salarissen van werknemers in de IT-sector.
  • Subsidies voor opleidingen
    De Vlaamse en federale overheden bieden een uitgebreid subsidiepakket aan. Besparingen tot 70% !
  • VDAB-servicelijn
    Wie vragen heeft over werk en opleiding, kan vanaf nu terecht bij de VDAB-servicelijn.
  • "One stop jobshop"
    35 lokale werkwinkels starten binnenkort op in Vlaanderen.
  • Jobs voor ex-drugsverslaafden
    Vzw De Sleutel en T-Interim maken werk van de reïntegratie van ex-drugsverslaafden op de arbeidsmarkt.

© 2012 VDAB - Disclaimer - Hulp nodig? Lees de veelgestelde vragen of mail naar info@vdab.be