Vlaamse regering keurt opdeling VDAB goed
De informatie in dit artikel is mogelijk verouderd.
De Vlaamse
regering besliste op 21 juni de VDAB op te delen in drie aparte organisaties.
VDAB als merknaam blijft behouden en zal verbonden worden met de drie delen. De
voorlopige werknamen voor de drie organisaties zijn: VDAB-regie, VDAB-Opleiding
en Begeleiding en VDAB-NV Merit.
De VDAB-regie verzekert de universele dienstverlening voor werkzoekenden en werkgevers en waarborgt een onafhankelijke trajectbepaling voor werkzoekenden.
Deze dienst
- zorgt voor accurate cijfergegevens i.f.v. het arbeidsmarktbeheer
- zorgt voor coördinatie van de diverse actoren
- waakt over complementariteit van de publieke gefinancierde dienstverlening
- erkent private arbeidsmarktactoren
- beoogt de algemene werking van de arbeidsmarkt te verbeteren
Hierbij wordt gewerkt binnen het kader van uitbestedingen, waarop alle actoren
op een gelijkwaardige manier kunnen intekenen.
Onder deze regisseur komt een dochteronderneming - "de arbeidsmarktbanksys" - een samenwerkingsverband tussen publieke en private arbeidsmarktactoren. Dit on-linesysteem verzamelt alle relevante arbeidsmarktgegevens.
De tweede structuur is de publieke opleidings- en begeleidingsorganisatie die een gewaarborgd marktaandeel van de regisseur verzekerd krijgt. Hieronder valt o.m. het stimuleringsbeleid t.a.v. specifieke doelgroepen van werkzoekenden, werknemers of werkgevers. Deze organisatie is een Vlaamse Openbare Instelling die paritair beheerd wordt.
De derde organisatie groepeert de diensten voor werkgevers tegen betaling: T-Interim, Consult en Outplacement. Deze publieke VDAB-NV Merit moet volledig marktconform werken en krijgt dus dezelfde mogelijkheden als de commerciële concurrenten. Deze NV zou tegen maart 2001 een feit moeten zijn. De rest van de hervorming moet pas tegen 2003 rond zijn.
De informatie in dit artikel is mogelijk verouderd.
