Cyberbaas is goed voor productiviteit
De informatie in dit artikel is mogelijk verouderd.
Kennelijk is het prima voor je werkprestaties als de baas niet voortdurend op je vingers staat te kijken. Hij mag zelfs een groot deel van de tijd uithuizig zijn. Dat blijkt althans uit een onderzoek over "cyberbazen".
In acht Europese landen (België was er niet bij) is nagegaan in welke mate kleine en middelgrote ondernemingen flexibel werken en werken-op-afstand toepassen. De achthonderd ondervraagden waren meestal managers.
34 procent van de ondervraagden beschreven hun hiërarchische overste als een flexwerkende laptopnomade die pendelt tussen bedrijfslocaties, afspraken buitenshuis en werkgroepvergaderingen. Tussendoor geeft hij vanuit de auto via gsm of e-mail zijn instructies door en logt hij vanop uiteenlopende plaatsen met zijn draagbare computer in op het bedrijfsnetwerk
Vooral in Duitsland en Oostenrijk (beide 51 procent) en Slowakije
(41 procent) zijn er al veel van die technomobiele managers, zo
bleek uit het onderzoek van het Britse Nextra. Cyberbazen
zijn meestal jong (41 procent is nog geen 40), en dat zal wel
niemand verbazen.
Niet minder dan 77 procent van de ondervraagden vindt die
managementstijl positief voor de productiviteit.
Vijftien procent van de chefs zijn van het type "Big Brother". Zij volgen van heel dichtbij wat hun ondergeschikten doen. Over hen zijn de meningen veel meer verdeeld. De helft vindt die stijl een goede zaak voor de productiviteit, de andere helft juist niet.
Tien procent van de bazen werd omschreven als technofoob: mensen die een afkeer hebben van al dat gedoe met computers. Veel ondervraagden waren van oordeel dat zoiets niet goed is voor de productiviteit.
http://www.nextra.co.uk/media_centre/press_center/index.html
