Educatieve graduaatsopleiding - 1ste jaar

Diploma

Georganiseerd door VDAB
Opleidingscode: O-AMI-908017
Laatst gewijzigd op 2 september 2024

Beschrijving

Via deze opleiding kan je het diploma behalen van de educatieve graduaatsopleiding en kan je als leerkracht in het secundair onderwijs aan de slag.

Heb je minstens drie jaar praktische beroepservaring? Overweeg je de stap naar het onderwijs om als leerkracht secundair onderwijs je passie voor je beroep te delen? Heb je een grote interesse in hoe jongeren denken en leren? Dan is dit graduaat de geknipte opleiding voor jou!

Wil je ontdekken of een job als leerkracht iets voor jou is? Neem dan zeker het digitaal infopakket al eens door!

Wat leer je ?

  • Je leert je vakkennis op een inspirerende manier overdragen aan jongeren.
  • Je communicatievaardigheden worden aangescherpt.
  • Je verwerft inzicht in het brede onderwijsveld.
  • Je leert differentiëren en evalueren op maat van de jongere.

Tijdens deze opleiding zijn 30 studiepunten stage voorzien. Zo krijg je praktijkervaring.

Hoelang duurt deze opleiding?

  • Het is een opleiding van 90 studiepunten, met een duurtijd van 1,5 jaar of 2 jaar.

Je kan dit traject ook als LIO (leraar in opleiding) volgen zodat je de opleiding kan combineren met deeltijdse tewerkstelling als leerkracht. Neem contact op met je bemiddelaar en/of de school van je keuze om na te gaan of je aan de voorwaarden voldoet.

Vraag ten laatste 2 weken voor de start je opleiding aan. Na je opleidingsaanvraag doorloop je namelijk eerst nog een inschattingsprocedure bij VDAB. Zie rubriek planning en organisatie voor meer info.

Kies een locatie voor meer info en om de opleiding aan te vragen

Gebruik locatie toestaan!

Door toestemming te geven aan uw browser om uw locatie te kennen, kunnen wij automatisch uw afstand tot de verschillende opleidingslocaties berekenen.

Maak uw locatie bekend