Vrachtwagenchauffeur

Georganiseerd door CVO Focus Lokeren
Opleidingscode: O-AMI-E12706
Laatst gewijzigd op 7 februari 2025

Beschrijving

Ben je gepassioneerd door vrachtwagens, gefascineerd door het leven van een vrachtwagenchauffeur of lijkt het jou wel wat om op een vlotte en veilige manier goederen van punt A naar punt B te transporteren? Dan is onze opleiding vrachtwagenchauffeur misschien wel iets voor jou. CVO Focus kan van jou een beroepschauffeur maken!

Theorie en praktijk Bij CVO Focus kan je een opleiding tot het behalen van de vakbekwaamheid van vrachtwagenchauffeur volgen. We behandelen niet alleen de theoretische aspecten maar je krijgt ook cursussen over rijtechnieken (zowel met solovoertuig als met trekker met oplegger), onderhoud van rollend materieel en goederentransport (ook transport van gevaarlijke stoffen ADR). We gaan heel concreet te werk. Zo leer je het voertuig controleren voor het vertrek, goederen laden en lossen, administratie opvolgen en correct optreden bij ongevallen. Daarnaast is het ook voor een vrachtwagenchauffeur belangrijk om vlot te kunnen communiceren over je transportopdracht en je leert ook correct te communiceren bij pech, een ongeval of een defect en dit in het Engels, Frans en Duits.

Deze opleiding maakt dat je rechtstreeks van B rijbewijs naar rijbewijs CE + basiskwalificatie vakbekwaamheid gaat. Dit is dus een ander traject dan bv. bij VDAB of de rijschool waar je altijd eerst naar C+ vakbekwaamheid en later optioneel naar CE gaat. Het opleidingstraject loopt in samenwerking met het Sociaal Fonds Transport en Logistiek dat de erkende cursussen samenstelt.

Waar en wanneer? De opleiding Vrachtwagenchauffeur gaat door in Temse, s avonds (van 18.00 tot 21.40 uur) volg je de theorielessen en op zaterdag (van 8.30 tot 17.30 uur) zijn de praktische rijlessen. De opleiding start begin september en eindigt tegen 20 juni. Klik hier voor een raming van alle kosten voor deze totaalopleiding.

Behaalde attesten Je schrijft in voor de volledige opleiding in zijn geheel. Vrijstellingen zijn helaas niet mogelijk tenzij je via een ander CVO zou geslaagd zijn voor één van de modules. Na elke module ontvang je een deelcertificaat. Als je voor alle modules slaagt, behaal je het certificaat Vrachtwagenchauffeur.

Als je slaagt voor de examens bij een erkend examencentrum, ontvang je: het rijbewijs CE, de basiskwalificatie vakbekwaamheid als vrachtwagenchauffeur, het ADR-getuigschrift vereist voor het vervoer van gevaarlijke stoffen.

Kies een locatie voor meer info en om de opleiding aan te vragen

Gebruik locatie toestaan!

Door toestemming te geven aan uw browser om uw locatie te kennen, kunnen wij automatisch uw afstand tot de verschillende opleidingslocaties berekenen.

Maak uw locatie bekend

Bekijk de site van de organisator voor meer informatie

VDAB is niet aansprakelijk voor de inhoud van deze opleiding en de eventuele inbreuken op de geldende wetgeving. Klachten over de opleiding kan je uitsluitend doorgeven aan de opleidingsverstrekker.